Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Nowa apka Xbox = stream gier na iPhone'y

Strona głównaNowa apka Xbox = stream gier na iPhone'y
21.10.2020 10:44
xbox xcloudxbox xcloud
xbox xcloud
bDolodMC

Microsoft odświeżył swoją aplikację. Kluczowa zmiana dotyczy wyjścia z Androida i otworzenie się na iOS. Ale jest jeszcze coś społecznościowego.

bDolodLV

Microsoft mocno promuje zdalne granie. Dzięki abonamentowi Xbox Game Pass Ultimate możliwe jest strumieniowanie gier z serwerów prosto na smartfony z Androidem. Wystarczy gamepad i apka Xbox, aby zmienić telefon w przenośną konsolę.

Co nowego w temacie? Przede wszystkim to, że zdalnie możemy pograć także na iOS. Jeszcze niedawno było to niemożliwe, a problem miał leżeć w regulaminie App Store, ale giganci się, oczywiście, dogadali. Przy czym odpalimy gry nie przez funkcję "Granie w chmurze" (bo tak się właściwie nazywa xCloud), a strumieniowanie z konsoli.

bDolodLX

Do tej pory należało posiłkować się zewnętrznymi aplikacjami, takimi jak np. OneCast. Teraz funkcja Xbox Remote Play pozwala na strumieniowanie gier z własnej konsoli na ekran smartfona - nawet poza domem.

Do działania Xbox Remote Play potrzebne są: aplikacja Xbox, konsola Xbox One lub nowsza, stabilne łącze internetowe, konto Microsoft, urządzenie z Androidem 6.0 / iOS10 lub nowszym oraz kompatybilny z konsolą bezprzewodowy pad.

A poza tym nowa wersja smartfonowej apki pozwala na:

  • konfigurację nowych konsol i dodawanie gier do kolejki pobierania
  • wyświetlanie i udostępnianie klipów oraz zrzutów ekranu z gier
  • rozmowy grupowe na różnych urządzeniach (Windows 10, Xbox One i Series S|X)
bDolodMd

Aplikacja jest bezpłatna – można ją pobrać z Google Play oraz App Store.

bDolodMT